جمعیت هلال احمر استان سمنان

پیام دکتر مظفر محمدخانی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان سمنان به مناسبت ۵ دی ماه روز ملّی ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی

متن پیام بدین شرح است:

به نام خدا

در تقویم مناسبت های ملی،" پنجم دی‌ماه"، یادآور حادثه ای تلخ و فراموش نشدنی برای ملت ایران است. روزی که زلزله مهیب بم، سرپناه هزاران نفر را نابود کرد.

یادآوری این روز و مرور صحنه های تلخ بی سر و سامانی عده زیادی از هموطنان عزیزمان، آواربرداری های سهمگین و تشییع گروهی پیکرها، می تواند نقش سازنده ای در تقویت باور عمومی برای پذیرش این واقعیت داشته باشد که زلزله، جزئی از طبیعت است و راه گریزی از آن نیست. بی شک وقوع حوادث قهری متعدد، علاوه بر این که خسارت های مالی فراوانی به همراه دارند و جان انسان ها را تهدید می کنند، موجب سلب آرامش روحی و روانی شده و تأثیرات منفی آنها تا مدت ها شرایط زندگی را تحت الشعاع قرار می دهند.

بدون تردید راه بر تکرار این بلای طبیعی نمی توان بست اما پرواضح است که با ارتقاء سطح دانش و آگاهی عمومی، استانداردسازی شرایط زندگی ، ایمن سازی واحدهای مسکونی و ممانعت از ساخت و ساز در حریم های ناایمن می توان به میزان قابل توجهی اثرات بلایای طبیعی را کاهش داد.

امید که با نگاه دانش محور و با بهره گیری هرچه بیشتر از یافته های علمی و تجارب به دست آمده، بتوانیم اثرات حوادث طبیعی استان را به حداقل ممکن کاهش دهیم.

کلمات کلیدی
مدیر سایت
تهیه کننده:

مدیر سایت

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *