جمعیت هلال احمر استان سمنان

جمعه 15 اسفند 1399

برگزاری مانور زلزله فرضی به بزرگی 5.2 ریشتر در سمنان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر سمنان از اجرای مانور ساعت صفر در این استان با سناریوی وقوع زلزله ای به بزرگی 5.2 ریشتر در ساعت 15:45 پنجم بهمن ماه در روستای محمودآباد شهرستان سمنان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان سمنان؛ دکتر مظفر محمدخانی گفت: مانور ساعت صفر با فرض وقوع زلزله 5.2 ریشتری در عمق ۱۰ کیلومتری زمین در روستای محمودآباد شهرستان سمنان با اعلام مرکز کنترل و هماهنگی استان آغاز و اجرا شد.

محمدخانی افزود: در این مانور تمام مراحل اطلاع رسانی و فراخوان از طریق مرکز کنترل عملیات Eoc استان به اعضای ستاد بحران جمعیت هلال احمر و نیروهای عملیاتی انجام و بلافاصله تیم های ارزیاب جهت بررسی میزان خسارت به منطقه حادثه اعزام شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گفت: همچنین به منظور ارزیابی توان عملیاتی شعب، در این مانور به تمامی شعب در سراسر استان فراخوان داده شد و سپس دستور آماده باش و استقرار نیروهای عملیاتی شعب میامی و شاهرود در شعبه دامغان و نیروهای عملیاتی دامغان در پایگاه آهوان سمنان و تیمهای گرمسار و آرادان در شعبه سرخه و تیم های شعب سمنان ، سرخه و مهدیشهر در منطقه حادثه صادر شد.

وی افزود: در همین راستا در روستای محمودآباد منطقه ای  نیز جهت برپایی اردوگاه اسکان اضطراری مشخص و با  استقرار 20 چادر امدادی در مکانی امن، اردوگاه جهت حادثه دیدگان برپا شد. همچنین تیم های درمان اضطراری و تیم های سحر جهت حمایت روانی فراخوان شدند. و داوطلبان  نیز با برپایی چادر و استقرار صندوق جمع آوری کمکهای مردمی جهت زلزله زدگان در شهر های مختلف استان در این مانور مشارکت داشتند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گفت: در این مانور 160 امدادگر،  نجاتگر و پرسنل  به همراه 18 دستگاه خودروی امدادی همکاری داشتند.

محمدخانی هدف از اجرای مانور را توان سنجی نیروهای عملیاتی مشترک بین معاونین در برخورد با حوادث احتمالی شهری، ارزیابی تجهیزات دستگاه ها و نیروهای عملیاتی آنها در مقابله با حوادث احتمالی شهری، توانمندسازی نیروهای عملیاتی ستادی و شعب دانست.

 

کلمات کلیدی
مدیر سایت
تهیه کننده:

مدیر سایت

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *