جمعیت هلال احمر استان سمنان

جمعه 15 اسفند 1399
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان سمنان:

رزمایش کنترل هوشمند مبتلایان کووید-۱۹ در سمنان برگزار می‌شود

دکتر مظفر محمدخانی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان سمنان عنوان کرد: در راستای پیشگیری و مبارزه با ویروس کرونا، رزمایش مردم محور تحت عنوان " رزمایش فجر؛ کنترل هوشمند مبتلایان کووید-۱۹ " در سمنان برگزار می‌گردد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان سمنان، وی افزود: یکی از راهکارهای مهم در مواجهه با شیوع کرونا رعایت دوران قرنطینه مبتلایان است. با توجه به اینکه اطلاعات افراد مبتلا به کرونا در سامانه وزارت بهداشت در بستر اپلیکیشن ماسک ثبت میشود و با استفاده از کد ملی بر بستر این برنامه افراد مبتلا به کرونا قابل شناسایی هستند، در نظر است با اجرای رزمایش نسبت به اجرا و عملیاتی نمودن این اپلیکیشن اقدام شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان سمنان در ادامه گفت: رزمایش فجر؛ کنترل هوشمند مبتلایان کووید-۱۹ با همکاری اداره کل پدافند غیرعامل، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی، جمعیت هلال احمر و دیگر دستگاهها در راستای اجرای نظامنامه آمادگی و رزمایش دستگاههای اجرایی در برابر تهدیدات طراحی شده و در نظر است در تاریخ 28/11/99 در سطح شهر سمنان برگزار شود.

محمدخانی ادامه داد: بر اساس این طرح در روز رزمایش وضعیت سلامت کلیه مراجعهکنندگان به سه حوزه مورد نظر دستگاههای اجرایی، بانکها و فروشگاههای پرتردد با وارد کردن کد ملی آنان در اپلیکیشن ماسک مورد بررسی قرار میگیرد و از ورود و ارائه خدمات به کسانی که تست مثبت کرونای آنان توسط اپلیکیشن تایید گردد خودداری و به گذراندن دوران قرنطینه وعدم تردد در جامعه تشویق و ترغیب میشوند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان سمنان در پایان گفت: بدون شک مشارکت و همکاری عموم شهروندان با رعایت پروتکلهای بهداشتی، مهمترین عامل مدیریت و پیشگیری از شیوع و بروز موج چهارم بیماری کرونا است. در این رابطه نیز برای اجرای طرح کنترل هوشمند مبتلایان به کووید-۱۹ نیازمند همراهیها، همکاریها و مشارکت همه جانبه عموم مردم خوب و فهیم استان هستیم.

کلمات کلیدی
مدیر سایت
تهیه کننده:

مدیر سایت

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *