جمعیت هلال احمر استان سمنان

شنبه 08 آذر 1399

۴۸ پایگاه آمران سلامت در استان سمنان فعال شد

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان سمنان از فعال سازی ۴۸ پایگاه طرح آمران سلامت بر اساس بیانات مقام معظم رهبری، برای کنترل کرونا در این استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان سمنان، مظفر محمدخانی در این خصوص اظهار داشت: با برنامه ریزی های انجام شده ۴۸ پایگاه آمران سلامت درشهرستان های مختلف استان فعال شده اند.

 

وی خاطرنشان کرد: اعضای داوطلب و جوان جمعیت هلال احمر با برپایی چادر در مکان‌های شلوغ، فروشگاه‌ها، ترمینال‌های مسافرتی، ایستگاه های راه آهن و سایر مکانها ، آموزش‌های لازم  را برای پیشگیری از ابتلا به کرونا ارائه می دهند.

 

محمدخانی گفت : شرکت کنندگان در این طرح با تجهیزات حفاظتی بهداشتی هموطنان را به حفظ فاصله اجتماعی و استفاده از تجهیزات بهداشتی تشویق می‌کنند.

 

وی با اشاره به اینکه ویروس کرونا در ۹ ماه گذشته در سراسر جهان همه‌گیر شده است، بیان داشت: با توجه به اینکه تاکنون علم پزشکی نتوانسته واکسن و داروی قطعی برای این ویروس پیدا کند، برای مقابله با این بیماری، ارائه آموزش‌های همگانی و پیشگیری از ابتلا به این بیماری ضروری است.

 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان سمنان درخصوص سخنان حکیمانه حضرت آیت‌اله خامنه‌ای (مدظله العالی)، در دیدار با رییس جمهوری و مسوولان بهداشتی و درمانی، خاطرنشان  کرد: در این دیدار مقام معظم رهبری بر تعامل دستگاه‌های متولی، شیوه‌های پیشگیری، بهره‌گیری حداکثری از ظرفیت‌های دستگاه‌های اجرایی و حضور نیروهای داوطلب، مخلص و مومن برای کنترل این ویروس تاکید کردند.

 

وی همچنین تصریح کرد: در اجرای فرمایشات مقام معظم رهبری طرحی با عنوان آمران سلامت برای توسعه آموزش‌های همگانی، ترویج فرهنگ پیشگیری از بیماری و حمایت‌های بهداشتی درمانی از افراد آسیب‌پذیر جامعه در مواجه به ویروس کرونا در جمعیت هلال احمر پایه‌گذاری شد.

 

طرح آمران سلامت ویژه همه‌گیری ویروس کوید ۱۹ از پنجم تا پانزدهم آبان ماه در سراسر کشور اجرا می شود.

کلمات کلیدی
مدیر سایت
تهیه کننده:

مدیر سایت

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *